Bitcoin Halving Nedir ? Ne Zaman Olacak ?

Yazar 1 Yorum 25 Görüntüleme

Merhaba Parakazandiran.Com okuyucuları ! Bugün sizlerle paylaşacağım konu twitter gündemini bir hayli son dönemde meşgul etmekte olan “Bitcoin Halving” peki nedir bu ?

Bitcoin Halving Nedir ?

Öncelikle bu konuya yabancı olanlar için belirtmek gerekir ki bitcoin kazımının belli bir sonu var yani maden gibi düşünebilirsiniz. Bu nedenle bitcoin her 210.000 blokta bir sefer olmak üzere madencilere verilen BTC ödülünü yarı yarıya azaltmakta. İşte tam olarak bu noktada aslında “Bitcoin Halving Nedir ? ” sorusunun yanıtını vermiş olduk. Bu her 210 bin blokta bir kere yaşanan ve madencilerin kazım ödülünü yarı yarıya düşüren olaya “Bitcoin Halving” denilmekte.

Bitcoin Halving Ne Zaman Gerçekleşecek ?

Bitcoin Halving Ne Zaman Gerçekleşecek ? sorusunun yanıtı ise cevabını bulmuş durumda. Bu ödül yarılama işleminin 12 Mayıs 2020 tarihinde yaşanması beklenmekte. Bunun bu kadar gündem olmasının bir sebebide bir kısım yatırımcının bu işlemin bitcoin fiyatının ciddi anlamda yükseleceği anlamına geldiğini düşünmesi ve savunmasından dolayı .

Benim şahsi görüşüm bir yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte sizi üzmeyecek bir miktarda bitcoin yatırımı yapmanızdan yana çünkü bitcoin halving ödül yarılanmasıyla birlikte çıkan bitcoin miktarı azalacaktır ve talep yoğun olmasına karşın üretim azlığı fiyatları yükseltecektir.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Sizde görüşlerinizi yorum yaparak paylaşmaktan çekinmeyin .

Umarım yazımı okurken zevk almışsınızdır. Sorularınız ve görüşleriniz için yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Her türlü iletişim için bilgi@parakazandiran.com adresinden mail atarak bana ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Taha Ege Aydın