Bitcoin Uçurumdan Aşağıya Sert Düşüşte !

Yazar Yorum Yap 8 Görüntüleme

Bitcoin BTC Balinaları İş Başında

Fazlasıyla hızlı ve efor harcanan bir haftadan sonra pazarda büyük bir gerileme yaşandı. Son 24 saat içinde piyasa kayıpları 25 milyar doların üzerinde seyir etmekte . Bir Hayli kripto para haftalık hasılatlarını sildi ve Bitcoin % 10’dan fazla düştü.

Bitcoin kısa vakit evvel 10.000 dolar seviyesine erişti ve yükseliş eğilimini kuvvetlendirdi. Ancak, yazı yazılırken 8.000 dolar seviyesinin her yöne meğilli haliyle duruyor.

Piyasadaki düşüş öngörülebilirdi. Popüler analist “Josh Rager” daha evvel balinaların yakında harekete geçebileceği mevzusunda çok kısa bir zaman önce uyarmıştı. Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıkabileceğini varsayım eden Rager, balinaların tetikleyebileceği bir maliyetin çöküşü olabileceğini söyledi.

Görünüşe göre, balinalar BTC pozisyonlarını tasfiye etti ve Bitcoin 30 dakikadan daha az bir vakitte 9.570 dolardan 8.570 dolara düştü. Doom ismiyle öğrenilen Dr. Nouriel Roubini, pazarların her zamanki gibi balinaların hakimiyeti altında olduğunu ve başka bir yükseltip ve düşürme vakasının reelleştiğini söyledi.

Görünüşe göre Bitcoin 10.000 doların üzerinde bir birikim safhasına girdi. Son 24 saatte daha fazla büyüme olmadığı için işler BTC lehine gibi görünüyor.

bitcoin-sert-dususte
Bitcoin Sert Düşüşte

Ancak, Bitcoin yarıya inmeden halving iki gün evvel alana gelen kaza, bir hayli yatırımcının coşkusunu kırıyor gibi görünüyor. Bitcoin’in 10.000 doların üzerinde kalmaması ve yatırımcıları eforlu bir yükseliş meylinde olduğuna ikna edememek piyasada gergin bir atmosfer yarattı. Bitcoin ufalanmadan sonra yükselecekse, son düşüş çok fazla birikim gerektirecek.

Bitcoin BTC Halvingi Tamam Mı ?

10.000 dolarlık pozisyon şimdi yarıya inmeden ihtimalsiz görünüyor. Çoğu trader, yükseliş meyli mevzusunda iyimser davrandı ve netice olarak eforlu bir yükseliş meyli olduğunu doğruladı. Ancak, bu gecikmiş olsa da, analistler son düşüşün hiçbir zaman rastgele bir trend farklılığına neden olmadığını söylüyor.

Kripto topluluğu, Bitcoin’in 8.500 $ ‘lık bir dip bulduğunu düşünüyor ve BTC’nin temel olarak yine toplama yoluyla eforlu bir geri dönüş yapacağına inanıyor.

Balinalar bu seviyelerde satın almaya başladığında, Bitcoin’in yeşile dönmesi ve 10.000 doları aşması bekleniyor. Bununla beraber, Bitcoin kısa vakitte yeşile dönmezse, spekülatörler ortaya çıkabilir ve BTC maliyetinde daha fazla kanamaya neden olabilir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Taha Ege Aydın