Bitcoin Yeni Bir Aşamaya Geçiyor !

Yazar Yorum Yap 7 Görüntüleme
2020 Bitcoin Bayramı Olabilir Mi ?

Selamlar Parakazandiran.Com okuyucuları ! Çoğu kriptopara yatırımcısının yüzünü güldüren güzel bir kriptopara tablosu şuanda piyasaya hakim durumda. Bu günlerde Bitcoin yeni bir boyut kazanmakta ve herkesin sorusu “Yeni bir tavan denemesi gelecek mi ?” bunun cevabı bizde bulunmasa bile söyleyebiliriz ki Bitcoin yeni bir aşamaya geçiyor ve yeni bir boyut kazanacak.

Piyasanın en iyilerinden biri olan kripto para traderi ve analisti olan Plan B, Peter McCormack ile birlikte ünlü S2F modelini ve Bitcoin’in (BTC) geleceği hakkında tartışmak amacıyla bir röportaj yaptı.

Analist PlanB, son günlerde çapraz varlık yaklaşımı konusunda kullanılan ‘stok akışı’ modelinde önemli bir güncelleme yayınladı. Modelin aşırı yükseliş düşüncesine kesinlikle dokunulmazken, yeni versiyonda belli başlı rakamlarda değişiklikler oldu.

Bitcoin Yeni Bir Aşamaya Adım Atıyor !

PlanB, finans piyasalarında farklı varlıklar için tümüyle olmasada benzer ‘stok akışı’ modellerinin kullanıldığını ve mevcut olduğunu vurguladı. Bu, ‘rakipler’ arasında ise Bitcoin (BTC) sınırlamalarını kesinlikle daha iyi anlamamızı sağlayacaktır. Aşağıda ilgili tweet alıntısını görebilirsiniz :

Plan B aynı zamanda Bitcoin (BTC)’nin tarihinin dördüncü büyük kademesine yaklaştığını bu yönde hareket ettiğinide duyurdu. İlk aşamada, BTC basit bir oyuncaktan başka bir şey kesinlikle değildi, ikinci aşamada 1 dolara ulaştı ve bir anlamda ABD Doları ile parite olarak muamele görmeye başladı. Üçüncü aşamada, piyasalarda fiyatın benimsenmesi ve artmasıyla birlikte büyüleyici bir şekilde BTC, Altın (XAU) paritesine dönüştü.

Şimdi BTC heyecan verici dördüncü fazın eşiğinde ve Bitcoin (BTC)’nin durumu geçmişe göre çok daha iyi. Artık finansal bir araç olarak kabul edildiğinden, konsept e-nakit ve e-Altın’ın çok daha ötesinde. Aynı zamanda, bu dünya çapında finansal varlıklar açısından bakıldığında hiç görülmemiş bir şey. Hüküm giymiş herhangi bir ulus, sınır ötesi yerleşimler gibi bir çok şey için Bitcoin (BTC) kullanmaya kolayca karar verebilir, analist bunun olmasına hiçte şaşırmayacağını söyledi.

Stok Akışı Modeli Doğrulandı

Stok Akış Modeli hakkında konuşan Plan B, daha kapsamlı dönemler için daha kapsamlı verilerle birlikte, analizinin tümüyle geçerliliğinin önemli miktarda araştırma yapılarak doğrulandığını gösterdi. Yeni model bile toplam değerin yani kapasitenin arttırılmasında kısıtlamanın büyük olan rolünü yeniden tanımlamamakta.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Taha Ege Aydın