Ethereum Kriptopara Ağını Bitcoin’den Daha Çok Etkiliyor !

Yazar Yorum Yap 2 Görüntüleme

IntoTheBLock’un derinlemesine tahliline göre, Ethereum ETH daha eforlu bir ağ tesirine sahiptir.

Merkezi olmayan finansmanın basitleştiricisi olarak, Ethereum ağ efektlerini artırma ve daha fazla kullanıcı sürükleme potansiyeline sahipken, Bitcoin’in seyrek-bağlı doğası sebebiyle daha düşük bir ağ tesir kıymetine sahiptir.

Kripto para üniteleri kesintisiz olarak bir hayli biçimde inceleme edilirken, ağ-tesir hakimiyeti genellikle dijital varlıklara uygulanan bir şey değildir.

İnceleme, bir ağın kıymetinin faal kullanıcı rakamının karesiyle orantılı olduğunu göstermekte. Facebook ve WeChat gibi çağdaş teknoloji ağlarını inceleme etmek için de kullanılan Melcalfe Yasayı nihayet Ethereum ve Bitcoin için uygulandı.

Meltcalfe Kanunu
İlk olarak Bitcoin’e uygulanan Meltcalfe Kanunu da eksantrik neticeler ortaya koydu. İsviçre Finans Enstitüsü tarafından yayınlanmış durumda olan bir yazıya göre, Bitcoin’deki net tesir, kullanıcıların karesiyle orantılı olmak yerine kullanıcı rakamının 1.69 üssüyle olduğu ortaya çıktı.

Bitcoin ağında 30 milyon adres var ve bu adreslerin 1 milyonu faal. Ethereum ağında ise önde gelen kriptoparanın varlığından çok daha fazla adres var ve bu durum Ethereum’un tüm piyasayı etkilemesinde güçlü bir etken. Ethereum ağındaki 38.57 milyon adresin 380.000’i günlük olarak faal olarak kullanılıyor.

Ayrıca, Ethereum’un DeFi altyapısı göz önüne alındığında, ağ tesirini daha da çoğaldırma potansiyeli vardır. Daha fazla geliştirici, Ethereum’un esas tabakasını geliştirmeye çalıştıkça, daha fazla dApp oluşturulacak ve daha fazla kullanıcıyı Ethereum ağına sürükleyecek.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Taha Ege Aydın